Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

W związku z szerzeniem się w Polsce koronawirusa SARS CoV-2 Dom Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich w Spale będzie nieczynny od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy i bardzo dziękujemy za wyrozumiałość.

Dom Pamięci czynny w każdy czwartek, I, III i ewentualnie V sobotę oraz II, IV i ewentualnie V niedzielę miesiąca w godz. 10:00 – 16:00. Istnieje możliwość indywidualnego  umawiania grup do odwiedzania Domu Pamięci. Dane do kontaktu:

Tel.: 44 725 70 57,  44 725 70 50

Kom.:  505 084 591

e-mail: andrzej.choromanski@lodz.lasy.gov.pl; spala@lodz.lasy.gov.pl

ZAPRASZAMY ...

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Jubileuszowy Hubertus Spalski już za nami

Jubileuszowy Hubertus Spalski już za nami

 

W dniach 26-27 października, już po raz dwudziesty, odbył się Hubertus Spalski. Po Hubertowskiej Mszy Polowej myśliwi udali się na polowania, natomiast na pozostałych gości Hubertusa czekało wiele atrakcji. Jedną z nich był Jarmark Hubertowski, gdzie można było podziwiać i kupić akcesoria myśliwskie. Można było też zakupić tradycyjne wypieki, wina i nalewki oraz inne przysmaki i przyprawy. Chętni mogli podziwiać pokazy kulinarne czy spróbować potraw z dziczyzny. Niewątpliwą atrakcją była Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, gdzie leśnicy zabawiali najmłodszych uczestników imprezy ciekawymi grami i konkursami.

Po zakończonych polowaniach myśliwi przybyli do Spały, gdzie podsumowano tegoroczne łowy oraz wybrano królów polowań.