Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

W związku z szerzeniem się w Polsce koronawirusa SARS CoV-2 Dom Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich w Spale będzie nieczynny od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy i bardzo dziękujemy za wyrozumiałość.

Dom Pamięci czynny w każdy czwartek, I, III i ewentualnie V sobotę oraz II, IV i ewentualnie V niedzielę miesiąca w godz. 10:00 – 16:00. Istnieje możliwość indywidualnego  umawiania grup do odwiedzania Domu Pamięci. Dane do kontaktu:

Tel.: 44 725 70 57,  44 725 70 50

Kom.:  505 084 591

e-mail: andrzej.choromanski@lodz.lasy.gov.pl; spala@lodz.lasy.gov.pl

ZAPRASZAMY ...

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Posiedzenie Komisji Założeń Planu

Posiedzenie Komisji Założeń Planu

          W dniu 19 listopada 2019 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się posiedzenie Komisji Założeń Planu. Celem Komisji było omówienie założeń do Planu Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Spała na lata 2022-2031. W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, Zakładu Ochrony Lasu, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, na terenie których położone jest Nadleśnictwo Spała, przedstawiciele służb mundurowych Policji, Straży Pożarnej i Wojska Polskiego oraz przedstawiciele innych instytucji. Po rozpoczęciu posiedzenia przez Zastępcę Dyrektora RDLP Pana Marka Miścierewicza, głos zabrał Nadleśniczy Pan Jacek Wójtowicz, wygłaszając Referat Nadleśniczego. Do Referatu na bieżąco odnosił się Naczelnik Wydziału Zarządzania Zasobami Leśnymi Pan Marcin Jaruga, wygłaszając Koreferat. W trakcie wystąpienia trwała dyskusja, w której udział brali zaproszeni goście. Szczególnie aktywny udział brał Główny Specjalista Wydziału Urządzania Lasu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych Pani Jolanta Błasiak. Celem posiedzenia Komisji Założeń Planu było wypracowanie wytycznych i założeń do opracowania nowego Planu Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Spała na lata 2022-2031.

Tekst i zdj. T. Smoliński