Wydawca treści Wydawca treści

OFERTA ŁOWIECKA

Oferta dla selekcjonerów

Niepowtarzalna okazja zapolowania w lasach spalskich.

Nadleśnictwo Spała informuje, ze w sezonie 2020/2021 posiada do sprzedaży polowania na 15 sztuk saren rogaczy. Dodatkowo istnieje możliwość odstrzału dzików.

Na terenie ohz-u dysponujemy kwaterą myśliwską w Glinie do ewentualnego wykorzystania podczas polowań.

Kwatera posiada 10 miejsc noclegowych (5 pokoi 2 osobowych) oraz aneks kuchenny.

Bliższych informacji udziela leśniczy ds. łowiectwa pod numerem telefonu 602 470 536.

 

Oferta cenowa .......... tutaj

 

Tutaj znajdziesz informację gdzie możesz zgłosić powstałą szkodę w uprawach rolnych spowodowaną przez zwierzynę leśną:


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

eko pociągiem do przyrody

eko pociągiem do przyrody

W sierpniu 2020 r. czterech leśników z Nadleśnictwa Spała wzięło udział w kolejnej edycji projektu pn. „Eko Pociągiem do Przyrody” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego – edycja 2020”, którego głównym organizatorem jest Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu.
   W ramach imprezy odbywającej się na terenie gminy Inowłódz oferowane są wycieczki autobusowe, rowerowe, spływy kajakowe oraz wycieczki piesze, które pozostają domeną
leśników Nadleśnictwa Spała.
   Wycieczki piesze od stacji Konewka do Spały prowadzone są przez tereny leśne wzdłuż Rezerwatu przyrody „Gać Spalska”. Ich głównym celem jest utrwalenie wiedzy na temat atrakcji przyrodniczych, przyswojonej w czasie cyklu wycieczek po regionie. Ponieważ wycieczki przewidują podstawy edukacji ekologicznej poprzez zwiedzanie, formę nauki poprzez turystykę i krajoznawstwo, założeniem projektu jest upowszechnianie wiedzy o przyrodzie, jak również wpłynięcie na poziom świadomości ekologicznej i propagowanie zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego.
    Uczestnicy wycieczek mają okazję do bezpośredniego kontaktu z leśnikami, którzy nie tylko odpowiadają za tzw. produkcję drewna, ale zajmują się lasem jako najbogatszym ekosystemem na ziemi poprzez stosowanie zasad z wielu dziedzin wiedzy leśnej, głównie ochrony, hodowli oraz szeroko pojętego zagospodarowania lasu. To wszystko odbywa się na tle podstawowych przykładów gospodarki leśnej jak również różnych form ochrony przyrody – rezerwaty przyrody, pomniki przyrody czy użytki ekologiczne.
   W tym roku projekt „Eko Pociąg do Przyrody” odbywał się jedynie w sierpniu, ale i tak w ośmiu wycieczkach pieszych wzięło udział około 110 osób w bardzo szerokim przedziale wiekowym.

 

Tekst i foto: Marek Leszczyński