Wydawca treści Wydawca treści

POMNIKI PRZYRODY

Pomniki przyrody to zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej bądź nieożywionej. Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa. W 2012 r. mieliśmy ich w całej Polsce już prawie 11 tys., z czego 8,5 tys. stanowiły właśnie drzewa.

Na terenie Nadleśnictwa Spała zinwentaryzowano  obiekty uznane za pomniki przyrody

Są to pojedyncze drzewa (31 ) oraz grupy drzew (13 grup i jedna aleja) Najczęściej pomnikami są dęby szypułkowe  oraz lipy drobnolistne . Pomnikami są również sosny zwyczajne, wiąz szypułkowy.

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

NOC CIEMna

NOC CIEMna

Pierwsze takie wydarzenie u nas!

Nadleśnictwo Bełchatów zaprasza do Szkółki Leśnej Borowiny 3 czerwca 2022 na NOC CIEM.

Nocne motyle żyją bardzo blisko nas, a my często ich nie zauważamy. Zatrzymajmy się na chwilę i odkryjmy razem ten nieznany świat owadów. Przekonajmy się, jaki jest różnorodny, jakie ma barwy i kształty.

W programie między innymi otwarcie czasowej wystawy fotograficznej Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „One żyją wśród nas”. Wyjaśnimy również, jak należy korzystać z przewodnika online po motylach świata „Lepidoptera Mundi”. Zdobędziecie również wiele cennych informacji na temat ciem podczas prelekcji Jacka Nowaka pt. „Nocni wędrowcy”.

Na spotkaniu spojrzymy na owady z dwóch różnych stron- okiem artystów fotografów, członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, ale również okiem naukowców- członków Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.

Po częściach artystycznych i naukowych przejdziemy do najbardziej wyczekiwanej części Nocy Ciem, czyli wabienia do ekranu owadów razem z Jackiem Nowakiem i Robertem Sobczykiem.

Liczba miejsc ograniczona- obowiązują zapisy pod numerem tel. 513 752 331.

Prowiant na ognisko należy przynieść we własnym zakresie. Prosimy zabrać ze sobą sztućce, kubki i talerze (najlepiej wielorazowe).

Prosimy zabrać ze sobą czołówki lub latarki i zadbać o odpowiedni ubiór.

 

Lokalizacja:

 

 

Materiały do pobrania