Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

IX bieg tropem wilczym już za nami...

IX bieg tropem wilczym już za nami...

Uroczystość rozpoczęła się przy pomnikach: Leśnika i Drzewiarza oraz Harcerek. Odśpiewaliśmy hymn, odczytany został apel pamięci leśników, drzewiarzy i sportowców niezłomnych.

Po trasie, jak w poprzednim roku, liczącej około 4 km z punktem zwrotnym na 1963 m, pobiegło 41 osób. Startowali młodsi i starsi, rozpiętość wiekowa wynosiła 60 lat.

Na początek wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe. W tym roku maskotką biegu była sowa.
Medale, drugą część dużego koła, na mecie wręczali organizatorzy: Sekretarz Gminy Inowłódz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Spała oraz Dyrektor COS Spała.
Zwycięzcy we wszystkich sześciu kategoriach nagrodzeni zostali pucharami oraz dyplomami. Każdy z Uczestników Biegu otrzymał nagrody w postaci książek oraz plecaczków z układankami, bierkami, tropami zwierząt, magnesami ze zwierzętami, opaskami odblaskowymi, piórnikami.

Podsumowaniem było  zaproszenie przez  organizatorów na kolejne spotkanie Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w 2022r.

 

Fot. Radosław Trzciński