Wydawca treści Wydawca treści

CERTYFIKACJA

Dane  dotyczące monitoringu gospodarki leśnej i lasów HCVF znajdują się w Planie Urządzenia Lasu Nadleśnictwa. Szczegółowe  informacje można uzyskać w Nadleśnictwie

            

W grudniu 2023 roku oraz styczniu 2024 roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi został przeprowadzony audyt gospodarki leśnej w systemie PEFC przez zespół audytorów z Urzędu Dozoru Technicznego.
Audyt został przeprowadzony w biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi oraz w wytypowanych przez audytora nadleśnictwach tj.: Radomsko, Bełchatów, Gostynin, Kutno i Łąck.
Podczas audytu nie stwierdzono niezgodności, a w jego wyniku naszej Dyrekcji został przyznany kolejny certyfikat o numerze:
CSL/1266/2024
w zakresie „Trwałe i zrównoważone zagospodarowanie lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi”.
Integralną częścią przyznanego certyfikatu jest załącznik z subcertyfikatami dla wszystkich 19 nadleśnictw łódzkiej Dyrekcji.

Okres ważności od 13.01.2024 r. do 12.01.2027 r.

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Bieg tropem wilczym 2023 już za nami

Bieg tropem wilczym 2023 już za nami

 

Za nami IX edycja „Biegu tropem Wilczym” organizowanego wspólnie przez Nadleśnictwo Spała, Gminę Inowłódz i COS w Spale.
Tegoroczna edycja, pomimo niesprzyjającej aury, zapisała się w historii organizacji tego wydarzenia dzięki rekordowej liczbie – 72 uczestników, którzy pobiegli, aby w sportowym stylu uczcić pamięć Tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę.  W czasie uroczystości rozpoczynających wydarzenie został odśpiewany hymn narodowy oraz odczytany apel poległych. Delegacje organizatorów, gości oraz uczestników złożyli kwiaty pod pomnikiem  „Leśników i drzewiarzy polskich poległych i zamęczonych w okresie II wojny światowej”. Wartę honorową przy pomniku podczas uroczystości  pełnili ułani ze „Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala”. Przeprowadzili też biegaczy na miejsce startu.

Po biegu Pan Radosław Pająk wygłosił wykład na temat historii Żołnierzy Niezłomnych. Następnie odbyło się rozdanie nagród, które przyznawano w 7 kategoriach. Wyróżniono między innymi najmłodszą uczestniczkę tegorocznej edycji w wieku 10 lat oraz najstarszego uczestnika w wieku 71 lat. Na zakończenie uczestniczy, organizatorzy oraz goście udali się na posiłek regeneracyjny.

Tekst: M. Pawelec

Zdjęcia: K. Trębacz